Sezona 2015

26.12. Štěpánská Šípovaná 2015 III. ročník

Lukostřelecký turnaj s Vánočním nádechem
v Poštorné u Břeclavi
IMG_1487.jpg
.
6.12.2015 Punčový turnaj u Vrkoče
IMG_1375.jpg
.
Aktuálně máme 108 medailí za rok 2015

Dobša a Renča dovezli 3x Bronz ze Slovenska a na námi pořádaném pohárovém závodu v Brně se urodilo dalších 8 : Miro Ondrušík stříbro, Pavla Holzmannová zlato, Ladislav Homola stříbro, Renata Dobšíčková bronz, Filip Havlíček zlato, Marek Macek stříbro, Jakub Kvapil bronz a Šimon Havlíček zlato.
FOTO PŘIPRAVUJEME.jpg
.
18.10.2015 Úklid střelnice a terénní klubový závod

Mrkněte na fotky a pokochejte se nejlepšími výsledky." V sekání trávy, řezání pilou a také střílení z luku." S kým se nepotkám na výlovu, tak ahoj 22.listopadu na letošním posledním 3D u Vrkoče. Kromě střílení budeme řešit pořádání 3D závodu Panská Lícha. Klidný podzim přeje Strýc!
FOTO PŘIPRAVUJEME.jpg
.
90. medailí

3.10.2015
Lukostřelecký sport – Jižní Morava - 3D lukostřelnice pod Pálavou

lukostřelba 3D - bodovaná střelba lukem na trojrozměrné makety divokých zvířat, postavených mnohdy až v zákeřně v náročných terénech, se rozvíjí díky nadšencům na Jižní Moravě zrychleným tempem.
Za poslední tři roky vznikli na Jižní Moravě 3 nové kluby, které přivedli do soutěže 3D Českého poháru téměř 100 nových závodníků. Jsou mezi nimi jak nejmenší děti, tak i střelci v důchodovém věku. A napříč všemi kategoriemi slaví Jihomoravští střelci úspěchy. Jeden s výše jmenovaných klubů 3D lukostřelnice pod Pálavou o tomto víkendu získal v Rakousku letos již 90. tou medaili. K provozování tohoto tradičního a zároveň moderního sportu je potřeba krom luků a šípů, také prostorného pole k nácviku techniky a poté kus lesa s terénními nerovnostmi k stavbě 3D trati. Sport vzniknul ve Spojených státech Amerických. Kde si střelci s tradičních a později i kladkových luků chtěli více přiblížit doby dávné, kdy lov s lukem byl zdrojem obživy. A místo dvojrozměrných terčů začali používat 3D makety na kterých si vyznačili bodové zony. Dnes se podle dvou hlavních celosvětových lukostřeleckých asociacích WA a IFAA střílí pravidelně Mistrovství Evropy a světa. Česká 3D lukostřelba má v několika kategoriích střelce, kteří pravidelně bodují i na těchto mistrovstvích. A přestože je střelecká konkurence v ČR takto vysoká. Střelci s Pálavy na letošním Mistrovství republiky utrhli 5 medailí. 2x Bronz, 2x stříbro a Anna Gebauerová v žácích se stala Mistryní republiky.
Kromě českých závodů vyjíždí Pálavané i do zahraničí. Kde se jim daří  i v této konkurenci. Tuto sobotu v rakouském Hohenau nastoupilo na závod 180 střelců a Pálavané bodovali celkem 9x. Zlato žáci do 10 let Richard Staffa, žákyně do 13 let Kateřina Pelikánová, žáci do 13 let Šimon Havlíček, muži Jaroslav Dobšíček, stříbro žáci do 10 let Jan Holzmann, žáci do 13 let William Ondrušík, juniorky Karolína Wognarová, muži Jaroslav Wunsch, bronz muži Miroslav Ondrušík.
Pálavští lukostřelci trénují pravidelně od března do listopadu, každou neděli v areálu u rybníka Vrkoč. Díky sponzorům autodopravě Richter company, stavební společnosti Aconstav, vinařské společnosti Pálavín Bavory, s finanční podporou Jihomoravského kraje, města Pohořelic, obcí Ivaň a Pasohlávky mají Pálavští lukostřelci k dispozici tréninkový areál, který jim umožňuje připravit si střeleckou formu pro další náročné lukostřelecké soutěže. Kdo by se chtěl tomuto sportu začít věnovat nalezne více informací na svazových stánkách 3D České lukostřelby 
www.3darchery.cz a nebo na stránkách 3D lukostřelnice pod Pálavou www.odreagujse.cz
.
.
4.10.2015 Tišnov 3D trénink - generálka na Český pohár

Odysea Tišnov udělala zdařilou 3D generálku na Český pohár. V parku nad kinem se sešlo ke 40 střelcům a z toho 6 z Pálavy. V jednotlivých kategoriích byl Tomáš Parma 2. za Tomášem Borkem. Parma střílel proti karbonům dřevěnými šípy a v konkurenci se neztratil. Homola Ladislav bez ohledu na věk obsadil třetí místo. Adéla Parmová skončila v žácích druhá a Šimon Havlíček první. Filip Havlíček si v juniorech vystřílel první místo. Trať byla nápaditá a 3D terče z bývalého Jihočeského Bartochovského okruhu, posloužili na výbornou. Už se těšíme na první oficiální závod. Zajet si na závody 3D Českého poháru do 60 Km, je jedno ze splněných přání Jihomoravských 3Dčkařů.
FOTO PŘIPRAVUJEME.jpg
.
26.9.2015 Český pohár Vrchlabí

Po bramboře z minulého týdne si Dobša opět stoupnul na stupeň vítězů. Blahopřejeme ! Krásné 3.místo !
FOTO PŘIPRAVUJEME.jpg
.
12-13.9.2015 Mistrovství republiky ve 3D lukostřelbě 2015 IFAA

1. místo a mistr republiky žáci Anna Gebauerová
2.místo William Ondrušík a Ladislav Homola
3.místo Jaroslav Wunsch a Šimon Havlíček
4.místo Adéla Parmová a Miroslav Ondrušík
6.místo Jaroslav Dobšíček, 8.místo Tomáš Parma a Filip Havlíček, 9.místo Oliwer Ondrušík, 10.místo Renata Dobšíčková, 15. místo Ondřej Havlíček, 18.místo Marek Holzmann
FOTO PŘIPRAVUJEME.jpg
.
8.8. Panská Lícha – Brno

proběhl úspěšný test, na novém závodním 3D okruhu

 
DSCN1139.jpg
.
18.7.2015 Grad Prix Mrlínek 2x zlato,2x stříbro,1x bronz

TRRB  muži 1.Dobša a 2.Jarda
TRRB ženy 2.Renča
TRRB žáci 1.Anička a 3.Adélka
FOTO PŘIPRAVUJEME.jpg
.
Sobota 4.7.15 Mnichova Lhota Slovensko 3D

Renča, Dobša a Hanuš vyrazily doplnit sbírku medailí s předpokladem příjemného strávení soboty v Karpatském lese. Místo toho je uvítal téměř Africká Savana, se suchou trávou a westernovým bodláky, kde stín se zlatem rovnal. Už se těším na prosincové focení všech trofejí. Prostě šampioni ! Weare !
Stříbro Renata, Bronz Jarda a Tomáš.
FOTO PŘIPRAVUJEME.jpg
,
Sobota 27.7.15 3D Český pohár Holé Vrchy 

A když se daří tak se daří. 3 další pohárové medaile pro Pálavu. Dobša, Renča a Rambo ! Takže, 3x hurá. A nebo hurá na třetí.
FOTO PŘIPRAVUJEME.jpg
.
13.6.2015 Klentnice 3D Český pohár

Na úvod Vám děkuji všem, co jste neváhali obětovat svůj čas, dovolené, počítače, vozy napekli cukroví nachystali pomazánky, roznosili terče, poklidili terče, vyměřili trať, natloukli kolíky, vytáhli kolíky, někam jeli, něco hlídali a nebo něco dovezli. Výčet úkolů je velký.
Pochvalu máme za zázemí, přípravu trati, výběr místa a přátelské chování. Výtku máme za nevytvoření možných mezer mezi skupinami, aby byl průběh závodu plynulejší. A za to, že jsme při přebírání bodovaček nekontrolovali zdali má závodník vypsané všechny náležitosti a správně spočítané výsledky. Po převzetí bodovaček, které se museli následně přepočítávat a zjišťovat kdo kam patří jsme se dostali do časového skluzu a udělali jsme pár chyb.
Pro příště bude přebírání bodovaček jediná činnost, která nebude prováděná s humorem a osobně na ni dohlédnu. (…no, nebo někdo jiný)

Kdo si tedy sáhnul na medailová umístění ?

Zlato ?  David Kubíček  Stříbro ?  Tomáš Parma, Jaroslav Wunsch, Ladislav Homola, Anna Gebauerová  Bronz ? Pavla Holzmannová, Miroslav Ondrušík a Adéla Parmová ( Bramborová Jaroslav Dobšíček a Marek Holzmann)
Mrkněte na fotky a vězte, že Pálava má letos už 48 medailí v kapci (myšleno kapsy) 
.
30.5.2015 Route 66 Slovenský 3D maraton - Kuchyňa

7,5 hodinový závod na 134 výstřelů pro každého, Wunsch zlatá, Dobšíček a Dobšíčková stříbrná......Bravo !
FOTO PŘIPRAVUJEME.jpg
.
16.5.2015 Zlato a stříbro ze Slovenska

Renča a Jarda Dobšíčkovi vzorně zareprezentovali a Pálavské znaky se opět objevili na stupních nejvyšších. Jsme na 38 medailích za rok 2015. Když přijíždí Pálava dej si medaile doprava :-)
.
www.odreagujse.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one