bledě modrá.png

Pálavská Kronika

100_1973.JPG
Z leva Marek Holzmann, Marek Macek, Miloš Macek a Jakub Kvapil srpen 2012.

 

V létě 2011 se Marek Holzmann seznamuje s Františkem Hegedusem v té době předsedou technicko - metodické komise Českého lukostřeleckého svazu. A ještě toho roku na podzim absolvuje kurs lukostřeleckého instruktora. Následně žádá obec Ivaň o prostor vhodný k lukostřeleckým tréninkům. V červnu 2012 zaregistruje Občanské sdružení 3D lukostřelnice pod Pálavou u MVČR.
5. června uspořádá první veřejný trénink. Novými členy se stávají junior Macek Miloš a žáci Macek Marek a Kvapil Jakub.
V říjnu 2012 dostává klub nabídku k užívání oploceného areálu u rybníku Vrkoče s přilehlým lesíkem vhodným k 3D tréninkům. Klub si najímá F. Hegeduse jako metodického garanta a registruje u 3D České lukostřelby. 
V lednu 2013 klub za zapůjčené peníze kupuje první 3D trať o 12 terčích. V březnu 2013 se Marek Holzmann seznamuje s Miroslavem Ondrušíkem, který má již zkušenosti ze závodů. M. Ondrušík a M. Holzmann se scházejí k prvnímu společnému 3D tréninku.
V dubnu 2013 přichází Jaroslav Wunsch, který klub následně zkontaktuje se starostou Klentnice pro uspořádání závodů v CHKO Pálava a také přivádí do klubu dalších 6 členů z Břeclavi.
Miroslav Ondrušík ještě na jaře vybojuje historicky první klubovou medaili v 3D Českém poháru v kategorii TRRB muži. V říjnu 2013 se klub účastní prvního MČR a na podzim téhož roku pořádá první ročník „Štěpánské šípované“. Na Štěpánské dojde k seznámení s Radkem Sedlákem trenérem 3 třídy a členem oddílu LO Brno.
Na začátku roku 2014 se členem stává Tomáš Parma, který později klubu umožní kontakt s jezdeckým areálem Panská Lícha. Na podzim 2014 v areálu LO Brno v Soběšicích, klub společně s Radkem Sedlákem pořádá historicky první 3D závod v Brně „Soběšickou 3D“.
Na jaře 2015 po Tišnovském kurzu s Arnim se ke klubu přidává doktor Ondřej Havlíček, který bude zastávat funkci lékaře při pořádání závodů a v budoucím roce přivede z Brna dalších 8 členů. V březnu 2015 se klub poprvé účastní závodů v Rakouském Hohenau. Toho roku Jihomoravský kraj pořádá masivní příspěvkovou kampaň, ze které se klubu podaří vyzískat příspěvek na nákup nových 3D terčů. V červnu klub uspořádá svůj první 3D závod Českého poháru v CHKO Pálava v okolí již známého Sirotčího hradu.
V červenci se pořádá první letní soustředění u Vrkoče. Do klubu chodí nepravidelně střílet již více jak 40 střelců.
Na podzim 2015 se Anna Gebaureová stává mistryní republiky v žácích. A ještě před koncem roku klub pořádá v jezdeckém areálu Panská Lícha první 3D závod Českého poháru v Brně s účastí přes 100 střelců z Čech, Moravy a Slovenska.
V roce 2016 Marek Holzmann pořádá první kurzy pro veřejnost se zájmem o 3D lukostřelbu. Jaroslav Wunsch a Vít Wognar ml. se stávají mistry republiky.
 
V roce 2017 klub otevírá nový 3D okruh v Židlochovicích pod zprávou Miroslava Ondrušíka.
Jaroslav Dobšíček se stává vícemistrem Evropy v seniorech v kategorii Long Bow HDH IAA.                                                                              
Pálavský 3D okruh navštíví Mistr světa Tomáš Hanuš.
Karolína Wognarová se stává mistryní republiky v juniorech.
Marek Holzmann získává druhou trenérskou třídu a klub se stává právně soběstačným.
 
Medailová bilance Pálavského klubu od 2013: 
ME 1x, MČR 21x, Český pohár 3D více než 200 medailí.
Hohenau 9 medailí.jpg
www.odreagujse.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one